Page Capital

Sıkça Sorulan Sorular

 • Mucize Lezzetler TV programında kullanılan havanı nereden alabilirim?

  Programda gördüğünüz, seri üretimi olmayan bir havandır. Mermer ustalarına siparişle istediğiniz ölçülerde yaptırabilir ya da antikacılarda benzerlerini araştırabilirsiniz. Mermer havanların modern versiyonlarını ise, mutfak aletleri satan çeşitli mağaza ve züccaciyelerde bulabilmeniz mümkün.

 • Mucize Lezzetler TV programında kullanılan fırın taşını nereden bulabilirim?

  Taş tepsiyi 9780 EGI A La Chef fırınla birlikte satın alınabilir. Özellikle pizza, lahmacun, ekmek ve börek çeşitlerini yaparken mutlaka kullanmanızı öneririz.

 • Tepsileri ya da yiyeceklerin üstünü yağlamak için en pratik çözüm nedir?

  Yağı sprey şişelerine koyarak pratik bir biçimde püskürtebilir ya da mutfak için üretilmiş fırçalardan kullanabilirsiniz.

 • Refika’nın tavsiye ettiği mutfak kültürü kitapları hangileridir?

  Tuğrul Şavkay - Halk Mutfağımız Geleneksel Tatlarımızdan Seçmeler (2 Cilt)
  Artun Ünsal - İstanbul'un Lezzet Tarihi
  Erkan Acurol - Ayvalık'ta Kış Hazırlıkları

 • Tülbent çay keseleri nasıl yapılır?

  Temiz tülbentten, 50 cm*50 cm ölçülerinde bir parça kesin.Bu parçayı ikiye katlayın ve 5’er santimlik uzun parçalar kesin. Elinizde 5 cm eninde 25 cm uzunluğunda (katlı haldeki ölçülerdir) toplam 5 tane parça olacaktır.Bu parçaları kese haline getirmek için, parçaları yanlarından yarım santim pay bırakarak dikin. Sık dikiş atarsanız içine koyacağınız bitki çayı taneleri suya daldırdığınızda dağılmayacaktır. Keselerin ağzına tarçın çubuğu geçirebilmek için bir tünel yapabilirsiniz veya direk tarçın çubuğuna sarabilirsiniz. Çubuğun sabit durması için birkaç defa sarmanızı öneririz.Bu keselerin en sağlıklı kullanımı tarçın çubuğunu, kullanacağınız bardağın ağzına oturtmak olacaktır. Böylece keseniz bardağın içine sarkacak ve bitki çayınız demlenecektir.Büyük kupalar için hem tarçın çubuğunun uzunlarını alıp kullanabilir, hem de keselerin boyutlarını büyütebilirsiniz.

 • Tülbent çay bohçalari nasıl yapılır?

  Temiz tülbentten yuvarlak parçalar kesip, bitki çayını ortasına yerleştirin ve bohça kapar gibi tülbentleri kapatın. Ağzını bağlamak üzere, suyun içine gireceğini dikkate alarak, pamuk ip gibi bulabildiğiniz en doğal malzemeyi seçin. Bağladıktan sonra, bardağa rahatça daldırabilmeniz için en az 10 cm ipin sarkıyor olmasına dikkat edin. İpin bardağın içine düşmemesi için ucuna ağırlık bağlayın, mesela keçeden eğlenceli şeyler iliştirebilirsiniz.